Alk. 51,50 €
Yhteensä:
51,50 €
Kevyt ja toiminnallinen pitkähihainen paita, jossa on Antibite™-käsittely – tehokasta suojaa punkeilta ja hyttysiltä aktiiviselle metsästäjälle.
Alpha Antibite Sweater on pitkähihaiseen retkeilyyn ja metsästykseen suunniteltu tekninen paita, joka toimii täydellisesti kevään ja alkusyksyn vaihtelevissa sääolosuhteissa silloin, kun tarvitset joustavan välikerroksen tai aluskerraston. Paita on valmistettu kierrätetystä polyesteristä, joka tarjoaa mukavuutta ja toiminnallisuutta pitkillekin päiville luonnossa. Kevyt materiaali tekee paidasta mainion vaihtoehdon fleecelle ja mahdollistaa suuren liikkumavapauden normaalin istuvuuden ansiosta.
Nopeasti kuivuva ja hyvin hengittävä kangas pitää käyttäjän kuivana ja miellyttävän viileänä myös korkean aktiivisuuden aikana. Kauluksessa oleva vetoketju mahdollistaa ilmanvaihdon säätämisen yksilöllisesti. Antibite™-käsittely suojaa tehokkaasti punkeilta ja hyttysiltä jopa 80 pesukerran ajan – ilman ympäristölle haitallisia aineita.
Olitpa sitten metsästämässä tai muissa ulkoiluseikkailuissa, on tämä paita älykäs ja käytännöllinen valinta. Malli on tiukahko, mutta mitoitus on normaali – rennompaan istuvuuteen kannattaa valita yksi koko totuttua suurempi.
Ominaisuudet:
Tervetuloa meille!
Vahvuutemme on osaava henkilökunta, jolla on pitkä kokemus myymistämme tuotteista. Metsästys, vapaa-aika ja maanhoito ovat olleet painopistealueemme vuodesta 1911. Siksi voit aina olla varma, että saat suorat vastaukset reilulta henkilökunnaltamme meillä asioidessasi!
Hylte Hunting & Outdoor Henkilökunta