Uusi 4pets PRO -koirankuljetusjärjestelmä on täydellinen kaikin puolin. 4pets PRO tarjoaa todistetusti TÜV:n sertifioimaa turvallisuutta.
4pets PRO -koirankuljetusjärjestelmät valmistetaan Sveitsissä korkealaatuisista materiaaleista. Mikään muu kuljetusjärjestelmä ei tarjoa sinulle ja koirallesi yhtä paljon turvallisuutta yhdistettynä ensiluokkaiseen muotoiluun, harkittuun käsittelyyn ja laadukkaaseen ammattitaitoon.
Uusi Crash Impact Control - älykäs, törmäystestattu erityinen takapaneeli ja Safelock on entistä vakaampi ovien lukitusjärjestelmä.
Kuljetusjärjestelmien korkea laatu yhdistyy harkittuun, ajattomaan muotoiluun. Häkit valmistetaan Sveitsissä, ja niissä on panostettu sekä eettiseen että kestävään tuotantoon.
Häkit on erittäin helppo koota, ja ne on luonnollisesti valmistettu myrkyttömistä materiaaleista. Pro-häkit ovat ensimmäiset maailmassa, jotka ovat saaneet TÜV SÜDin virallisen TÜV-sertifikaatin. Törmäystestien testitulokset olivat erinomaiset.
Törmäysturvallisuuden lisäksi TÜV-sertifiointi kattaa myös tuotannon valvonnan, häkin suunnittelun, materiaalien käytön, lakisääteiset vaatimukset, dokumentoinnin ja häkin kiinnityksen ajoneuvoon.
Häkeille on ominaista:
- Vahvistettu takaseinä
- Vakaa alumiinirunko
- Helposti sulkeutuvat ovet
- Vahvat liitososat
- Huoltovapaa
- Vapaa näkyvyys taaksepäin kuljettajan istuimelta
- Hyvä ilmankierto
- Hyvä pito
- Mukava lämpötila
4pets Pro -koiran häkit on merkitty "made in Switzerland" -merkinnällä tiukkojen laatuohjeiden mukaisesti ISO 9001 -sertifioidussa tehtaassa. Osilla ja tarvikkeilla on 2 vuoden takuu. Mitat 66×81,5×93,5cm Koiran maksimipaino: 50kg.